Pokud pojedete cestou od Valašského Meziříčí přes Vlárský průsmyk na Slovensko směrem na Trenčín, nezapomeňte si naplánovat zastávku v Horní Lidči. Je to obec, ve které najdete výjimečný česko-slovenský ručně vyřezávaný betlém s pohyblivými i statickými figurkami a zajímavými stavbami z obce a okolí. Na jeho návštěvu je třeba si rezervovat alespoň hodinku a nejlépe předem si zavolat a dohodnout termín. Betlém můžete navštívit celoročně, ale jistě ta správná atmosféra bude především v adventním a zimním čase.

PRAHA - Evě Hurychové, známé zpěvačce 80. let vyšel v létě nový LP vinyl s názvem „Chybička se vloudí – hity a rarity“. Obsahuje 13 hitových a hlavně raritních skladeb z Evina archivu, kde se našly i nahrávky z r. 1977, takže světlo světa spatřily 31 let od vydání jejího debutového vinylového elpíčka „Dnes na tom záleží“. Limitovanou sérii této novinky vydalo hudební vydavatelství MG Music v distribuci Supraphon, v edici Retro.

PRAHA - Tradiční pražský listopadový koncert Kamila Střihavky se uskuteční 21. listopadu od 20:00 hod. v klubu Retro Music Hall. „Atmosféra tohoto speciálního listopadového koncertu je vždy výjimečná a neopakovatelná. Stejně, jako tradice, která se pro mě a mé fanoušky stala důležitou součástí, každoročního podzimu,“ říká Kamil Střihavka.

PRAHA - Zpěvačka Helena Kubelková a kapela TETA – spojení, které fungovalo dlouhá léta… Nyní si povídáme na téma jejího odchodu z TETY a nového hudebního projektu. Říká se, že na každém konci je hezké, že něco nové začíná. Pojďme si o tom s Helenou popovídat…

PRAHA - Americký kytarista Richie Kotzen po třech letech míří do České republiky. Vystoupí 14. září od 20:00 hod. v pražském klubu Rock Café, kde zahraje mimo jiné skladby ze svého 21. sólového alba s názvem „Salting Earth“, které vyšlo letos u jeho vydavatelství Headroom – Inc. Na aktuálním turné Kotzena doprovázejí spoluhráči Dylan Wilson (baskytara) a Mike Bennet (bicí). Koncert pořádá SLUŠNEJ KANÁL.