PRAHA - Americký kytarista Richie Kotzen po třech letech míří do České republiky. Vystoupí 14. září od 20:00 hod. v pražském klubu Rock Café, kde zahraje mimo jiné skladby ze svého 21. sólového alba s názvem „Salting Earth“, které vyšlo letos u jeho vydavatelství Headroom – Inc. Na aktuálním turné Kotzena doprovázejí spoluhráči Dylan Wilson (baskytara) a Mike Bennet (bicí). Koncert pořádá SLUŠNEJ KANÁL.

 

Richieho Kotzena mohli čeští fanoušci vidět poprvé v České republice v pražském klubu Retro Music Hall 18. března 2008, kde předvedl excelentní show. Následný koncert ve stejném klubu 9. února 2009 Kotzen představil band v nové sestavě a potvrdil skvělé instrumentální, pěvecké a skladatelské schopnosti. 

Od té doby se Česká republika stala pevnou součástí jeho turné se sólovými rockovými i akustickými vystoupeními. Naposledy ho mohli fanoušci vidět 23. září 2014 v pražském Exitu. Pokud chcete slyšet skvělý hlas a skvělou hru na kytaru, nenechte si aktuální koncert ujít a vyražte tentokrát na rockového Kotzena do pražského Rock Café.

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK:

https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/vstupenky/richie-kotzen-rock-cafe-praha-1050870

 

RICHIE KOTZEN – biografie

Richie Kotzen, propagovaný jako jeden z nejlepších kytaristů na světě, a hlas, který se vyrovná nejlepším zpěvákům rocku či soulu a výborným textařům, měl ve světě hudby neuvěřitelnou cestu. Všechno to začalo, když Richiemu bylo sedm let a když se doma v Readingu v Pensylvánii naučil hrát na elektrickou kytaru. V osmnácti letech se vydal směrem na západ do San Francisca a nahrál své první album u firmy Sharpnel Records. Toho roku se Kotzen objevil na obálkách mnoha časopisů včetně Guitar World, jehož čtenáři ho zvolili za jednoho ze tří nejlepších nových kytaristů.

Po nahrání tří desek pro firmu Shrapnel Records se mladý Kotzen přestěhoval do Los Angeles a stal se členem glam metalové skupiny POISON, která již měla několik platinových desek. Se skupinou nahrál CD „Native Tongue“ a vydal se s ním na světové turné. Jeho píseň „Stand“ dosáhla 4. příčky v tabulce nejžádanějších skladeb na MTV a byla jednou z nejlepších dvaceti časopisu Billboard. Album brzy dosáhlo platiny.

Po odchodu z POISON pokračoval s nahráváním desek pro různé společnosti včetně GEFFEN, SHRAPNEL a JVC až do roku 1999, kdy ho jazzová legenda Stanley Clarke pozvala k sestavení skupiny VERTÚ. Nahráli album stejného jména pro Sony a léto strávili v Evropě hraním na festivalu MONTREUX JAZZ FESTIVAL a na jiných festivalech. Richie říká: „Být v bandu s Clarkem a ostatními byla čest a obrovská zkušenost.“.

Kotzen pak vystřídal Paula Gilberta v populární rockové kapele MR. BIG, kterou proslavila jejich skladba „To Be With You“, která byla opět na vrcholu hitparád. V roce 1999 hrála skupina v dómu v japonské Osace se skupinou AEROSMITH k přivítání nového milenia. Jeho nejslavnějším skladatelským vkladem do MR.BIG v tomto období byla bezesporu píseň „Shine“. 

Richie ale produkuje i nadále skvělé vlastní nahrávky a jezdí na turné po celém světě, hraje na velkých stadionech, festivalech a v klubech. Hrál i s jinými známými muzikanty jako Gene Simmons ze skupiny KISS a Kean Reeves se skupinou DOGSTAR. Kotzen vydal více než 22 alb. Richieho vždy naleznete v knížkách, časopisech a webech jako jednoho z nejlepších světových kytaristů. Je jedním z mála umělců, kteří byli odměněni ne jedním, ale dvěma vlastními modely kytar. Jedna z nich, kytara „Kotzen Telecaster“, byla opakovaně nejlépe prodávaným modelem kytary pro značku FENDER JAPAN. 

V roce 2006 Kotzen jako sólový umělec otevíral koncerty legendární skupiny ROLLING STONES na jejich turné po Japonsku. Jeho poslední řadové album s názvem „Go Faster“ („Return Of The Mother Head´s Family Reunion“)  vyšlo v roce 2007 u jeho vydavatelství Headroom – Inc, pro Evropu distribuované společností Frontiers Records.

Současná hudba Richieho Kotzena je směsí rocku, blues, soulu, plná procítěných melodických motivů. Je to vynikající a všestranný kytarista a snad ještě lepší zpěvák a skladatel. Rozhodně stojí za to vidět a slyšet jeho show nebo si poslechnout jeho nahrávky. 

Kromě sólové dráhy Richie Kotzen založil s baskytaristou Billy Sheehanem a bubeníkem Mike Portnoyem kapelu THE WINERY DOGS.

 

ODKAZY:

http://richiekotzen.com 

https://www.facebook.com/richiekotzenmusic   

https://www.youtube.com/user/RichieKotzenOfficial  

 

Walk with Me (Richie Kotzen) Official iphone music video   

https://www.youtube.com/watch?v=E8ctq4ENhl0&feature=youtu.be    

 

Salting Earth

https://itunes.apple.com/us/album/salting-earth/id1210901193 

 

 

RICHIE KOTZEN - Czech Fanclub 

http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=262945976408&ref=ts  

 

Adresa klubu:

Rock Café, Praha 1, Národní 20

www.rockcafe.cz 

 

(-jh-)