Společný koncert kapel Petr Henych InTrio a Martini Van Band se uskutečnil v sobotu 26. ledna v KD Ludvíkovice. Na stejném podiu se tak sešli dva excelentní hudebníci z kapely Leaders! Kamila Střihavky jako hlavní protagonisté obou kapel – kytarista Petr Henych a Martin „Maťo“ Ivan, který baskytaru ve své kapele vyměnil za kytaru. InTrio Petra Henycha je instrumentální skupina, reportoár skupiny Martin Vand Band tvoří převážně skladby legendárního kytaristy Jimmyho Hendrixe.

Petr Henych InTrio   

Kytarista Petr Henych vydal nedávno svůj první oficiální sólový videoklip ke skladbě Fever Pitch. Současně v nové éře své doprovodné skupiny vyráží s novým názvem InTrio. Kapelu tvoří kromě něj jeho dlouholetí spoluhráči – baskytarista Martin Hroněk a bubeník Jakub Homola. Petr Henych se instrumentální hudbě věnuje v rámci svých sólových projektů již delší dobu, souběžně s působením v jiných kapelách. 

Kapela, původně jako G-bod, vznikla v roce 2007, krátce po vydání prvního sólo instrumentálního alba „Na vlastních rukou“. V červenci 2010 vyšlo v pořadí druhé CD Petra Henycha, resp. jeho kapely G-Bod, s názvem „Pleasure Trip“. Aktuální koncerty můžete průběžně sledovat na www.henych.com. 

Video:

Petr Henych – Fever Pitch https://youtu.be/943zBYLTl_A 

Petr Henych & G-bod – Joy Flight https://youtu.be/oX_qKZu9_9I  

 

Oficiální internetová prezentace:

http://www.henych.com  

https://www.facebook.com/PetrHenychOfficial/ 

 

Martini Van Band

Martini Van Band (Rock & Blues tribute band) je projektem baskytaristy Martina „Maťo“ Ivana k 50. výročí úmrtí legendárního kytaristy Jimmyho Hendrixe. 

Martin Ivan (Michal Pavlíček trio, Kamil Střihavka Leaders, B.S.P., Precedens....) v této kapele vyměnil baskytaru za  elektrickou kytaru a postavil se k mikrofonu. V repertoáru skupiny můžete slyšet mj. skladby Voodoo child, Foxy lady, Hey Joy, Little wing atd.

Martini Van Band hrají ve složení Martin Ivan (kytara, zpěv), Miroslav Málek (baskytara) a Jan Procházka (bicí). Sestavu doplnil hráč na foukací harmoniku Antonín Kindl.

https://www.facebook.com/Martini-Van-band-161674621122158/  

http://bandzone.cz/martinivan  

 Text a foto: JH

 Zleva: Petr Henych, Martin Maťo Ivan

 

InTrio - Petr Henych

InTrio - Martin Hroněk

InTrio - Jakub Homola

 

Martini van band

 

Martini van band - Antonín Kindl

 

Martini van band - Jan Procházka

 

Martini van band - Miroslav Málek