PRAHA - Od 1. ledna 2017 může být ohroženo několik tisíc pracovních míst osob se zdravotním postižením. Proč? Může za to nepochopitelné zpoždění projednání a schválení dílčí novely zákona o zaměstnanosti.  „Novela je v parlamentu od září, nechápeme, proč si ministerstvo práce a sociálních věcí není schopno zajistit její včasné projednání,“ uvedl předseda NRZP ČR Václav Krása na tiskové konferenci „Zabraňme ohrožení pracovních míst osob se zdravotním postižením“ konané dne 1. prosince 2016 v Praze.

PRAHA - Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) a Asociace regionálních a lokálních televizí (ARLT) podepsaly v Kyjově memorandum o spolupráci a podpoře aktivit, které se dají považovat za společné. Jde především o dlouhodobou snahu ARLT připravovat a vysílat národní zpravodajský pořad z příspěvků regionálních provozovatelů.

PRAHA - Dne 15. září 2016 proběhla v hlavním sále Senátu PČR pod záštitou místopředsedy Zdeňka Škromacha konference tematicky zaměřená na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na trhu práce. Konferenci pod heslem „měníme zažité postoje – Vracíme zdravotně postižené na trh práce“ pořádala ve spolupráci s partnery Asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených ČR.

PRAHA - Blíží se konec dalšího funkčního období Senátu Parlamentu České republiky (PČR). Poslední schůze pléna proběhla koncem srpna a v současnosti již naplno běží volební kampaň, ze které vzejde nové osazenstvo třetiny horní komory.

PRAHA - Na funkci první místopředsedkyně vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace, rezignovala dnes vědkyně a senátorka Eva Syková. Jak uvedla, zvažuje i rezignaci na funkci lídra Ústavu experimentální medicíny. Rada jednala dnes a bude jednat ještě ve čtvrtek. Poté přislíbila Syková zveřejnit prohlášení.