Nasazení, kreativitu a originalitu dealerů Harley-Davidson otestuje 2. ročník Battle of the Kings

PRAHA – Soutěž dealerských přestaveb Harley-Davidson s názvem Battle of the Kings letos vstupuje do svého druhého ročníku. Kreativita, originální nápad, vlastní rukopis a vyjádření, k tomu omezený čas i rozpočet a jako čisté plátno tentokrát nový Harley-Davidson Iron 883 – přesně tak bude vypadat Battle of the Kings 2016.

Soutěž přestaveb jednotlivých dealerství H-D z celé Evropy bude mít dvě etapy – z první vzejdou vítězové regionálních či národních kol, kteří se následně společně utkají ve finálovém kole. Letos s tím rozdílem, že už do první etapy hlasování vstoupí vedle veřejnosti i odborná porota. Zda pražské dealerství H-D zopakuje fenomenální úspěch loňského roku nebo do hry zasáhne třeba jiné české dealerství a jak s hlasováním zamíchá porota je otázkou následujících týdnů a měsíců,

Soutěž Battle of the Kings ve skutečnosti odstartovala pro jednotlivá dealerství H-D už v prosinci 2015 a pomalu se tak mechanikům odpočítávají dny, které jim zbývají na soutěžní přestavby. Možnost předvést vlastní styl, vyjádření, široké možnosti customizace, své mistrovství a postavit prakticky nový model mají už jen do února. Po té budou všechny soutěžní přestavby umístěny na speciální stránku na adrese http://customkings.harley-davidson.com/cs_CZ/, kde bude v během března a dubna probíhat hlasování veřejnosti.

„Tento projekt má za úkol široké veřejnosti připomenout, že pokud někdo zatouží po originálně upraveném motocyklu Harley-Davidson, tak prvním místem kam se obrátit  má být některý z našich autorizovaných dealerů, nikoliv nezávislý stavitel. Všechna dealerství H-D střední a východní Evropy totiž disponují svými vlastními staviteli s velkou invencí a zkušenostmi, získanými každodenní prací s motocykly H-D. Navíc mají okamžitý přístup k široké škále příslušenství a mohou čerpat z poznatků a zkušeností svých kolegů po celém světě. Troufám si říct, že možnosti individualizace, kterou Harley-Davidson spolu s dealerskou sítí nabízí, jsou téměř neomezené.  Věřím, že letos se opět dočkáme unikátních staveb, které navážou na náš loňský úspěch“ říká Martin Heřmanský, Country manager Harley-Davidson pro střední a východní Evropu.

Připomeňme, že čistým plátnem, tedy základním modelem pro dealerské přestavby, se tentokrát stal Iron 883, jeden z nejnovějších modelů H-D, na němž se mohu mechanici plně vyjádřit a předvést svůj um. „Sportster 883N Iron je pro veškeré úpravy a customizace ideální platformou. Jedná se o jednoho z nejúspěšnějších a nejvydařenějších zástupců modelové řady Dark Custom, která je stále více populárnější mezi mladšími jezdci. Pokud někdo se značkou H-D začíná a zároveň chce vyjádřit svojí individualitu prostřednictvím upraveného motocyklu, tak 883N Iron představuje pro tyto plány naprosto jednoznačnou  volbu,“ dodává Martin Heřmanský.

Finále Battle of the Kings se uskuteční v červnu na festivalu Wheels and Waves ve francouzském Biarritzu, kde bude slavnostně vyhlášen Král Customů. Dodejme, že loni se do soutěže zapojilo více jak 150 dealerství H-D z celé Evropy a soutěžní přestavby obdržely celkem více než 30 000 hlasů. Zdá se, že letos má Battle of the Kings namířeno ještě výše.

Více o Battle of the Kings 2016 naleznete na: http://customkings.harley-davidson.com/cs_CZ/.

Harley-Davidson
Harley-Davidson Motor Company vyrábí customy, cruisery a touringy. Dále nabízí kompletní řadu motocyklových dílů, doplňků a oblečení značky Harley-Davidson.
Pro více informací navštivte webové stránky Harley-Davidson na
http://www.harley-davidson.cz

Autor: Lenka Netušilová
Foto: archiv autora