Valašské Klobouky přivítají Expediční kameru

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Přehlídku nejlepších cestovatelských filmů uplynulé sezony pod názvem Expediční kamera 2016 připravili na pátek 18. března ve Valašských Kloboukách. Promítání začíná v tamějším kině Svět v pět hodin odpoledne.

„Diváci se mohou těšit na napínavé výpravy, nespoutanou přírodu, tajuplná místa, ale i notnou dávku adrenalinu,“ uvedl ředitel pořádajícího Kulturního a vzdělávacího střediska Jaroslav Baloušek, podle něhož se extrémní zážitky natočené v promítaných filmech ani nedají převyprávět. „Ty se proste musí vidět na vlastní oči,“ dodal ředitel.

Jedním z největších taháků bude zřejmě film slovenského režiséra a dobrodruha Pavla Barabáše, který je ověnčen šesti mezinárodními cenami. Dokumentuje dobrodružnou pouť africkým pralesem, na jejímž konci je setkání se zapomenutým kmenem Suri, jehož lidé prozatím odolávali vlivu moderní civilizace.

Zajímavé ale podle Barabáše budou i další snímky z dobrodružných cest za zapomenutými národy, mýtickými místy nebo starobylými kulturami. „Hlavními hrdiny jsou odvážní cestovatelé , kteří pro dosažení svých snů podstupují nebezpečné poutě napříč pralesy, dobývají velehory nebo sjíždějí divoké řeky od pramene až k samotnému ústí,“ dodal ředitel.

Text: Jiří K. Růžička