Blitz Union v aktuálním singlu a klipu o tom, jak společnost klade peníze až na první místo

Blitz Union

Pražští mladíci Blitz Union se opravdu činí a šíří svou slávu nejen po českých luzích a hájích, ale i za hranicemi. Současné karanténní období je pro ně ve znamení singlů. Již před pár týdny spatřil světlo světa track TV s live klipem, následně pánové přicházejí se skladbou Money-Crazy World a animovaným videem. Příští týden se můžeme těšit na třetí pecku Human Robot.

Unijní sněmy a tajemno kolem historie kapely
Blitz Union se nespokojí s prostoduchými říkankami na jednoduché melodie. Jejich refrény jsou zpěvné, s tanečním nádechem, ale zároveň s kytarovými riffy, tedy zcela v duchu EDM rocku, ke kterému se hlásí. Texty pak obvykle zpracovávají nějaké vážnější téma či aktuální problém.
Koncertům kapela říká „unijní sněmy“ – aby také ne. Pohled na fanoušky pod pódiem v papírových maskách s logem kapely je vcelku unikátní a dává pocit jednoty. Logo samotné symbolizuje zahalenou tvář. Celá historie kapely je pak příběhem, který bude fanouškům po kouscích odhalen, až přijde čas. Tento fakt vytváří kolem kapely určité tajemno, které je pro mnohé také přitažlivé.

TV: když někdo zbaští médiím všechno
Na vážnější témata, ale zároveň s velmi chytlavou melodií – tak bychom mohli popsat i dva nejnovější singly. Ten první, TV, ironizuje všechny ty, kdo nekriticky berou za svůj názor všechno, co slyší v médiích. Píseň doprovází live videoklip z vystoupení v německém Braunschweigu z doby, kdy jsme se ještě mohli aspoň na chvíli odreagovat pod pódiem. Právě i u našich západních sousedů mají Blitz Union část fanouškovské základny a postupně se chystají dobývat další země.

Money-Crazy World: peníze se staly top prioritou našich životů
Money-Crazy World pak poukazuje na to, jak společnost dlouhodobě klade peníze „až na první místo“. „Už podle názvu je jasné, o čem tenhle song bude pojednávat – svět je plný penězi zaslepenými zombies, které pro prachy neznají bratra. Peníze se staly top prioritou našich životů. Jejich vydělávání je ve většině případech nad rodinou, přáteli, nad věcmi, co nás baví. Smutné. Ale ještě smutnější je, že to akceptujeme jako normální“, vyjádřil se zpěvák Mark Blitz.
Výmluvné pak je animované lyric video od studia Sketchnuto, které písni Money-Crazy World propůjčuje vizuální podobu. Videem provázejí všichni čtyři členové kapely ve své kreslené podobě, různé symboly podbarvují téma: horda nažehlených manažerských typů s kufříky v rukou, jak se workoholicky hrnou za další prací – a dalšími dolarovými bankovkami, které se jim, zlatě záříce, pohupují vstříc. Nejvýmluvnější je stejně zlatavá zář v očích jednotlivých postav. A tato zář, místy tvořící i písmena textu, se velice výmluvně rozpadne na prach… Také vás u toho napadá, že tato cesta vede do záhuby?

Human Robot: Zapomněli jste, co je radost, jste moc unavení na to, abyste ŽILI?
Na příští týden, 4. 12., chystá kapela v krátké době již třetí singl. Ten se tentokrát bude jmenovat Human Robot. O čem asi bude? Napovědět by vám mohlo vyjádření kapely: „Každý den je stejný – vzbudit se, jít do práce, kterou nenávidíte, jít spát – a ráno zas nanovo. Jste formovaní stereotypem, utopení v každodenní všednosti, zapomněli jste, co je radost, jste moc unavení na to, abyste ŽILI. Emoce mizí, prázdnota narůstá. Zdá se vám to povědomé? Tak pozor, ať se z vás nestane lidský robot, živoucí nástroj, který jen slouží, ale doopravdy nežije…“