Velký návrat legendární skupiny ELÁN do Opusu!

PRAHA/BRATISLAVA – Skupina Elán se po třiceti letech vrací nazpět do svého mateřského vydavatelství Opus, pro které nahrála svoje nejúspěšnější alba. Představitelé Opusu Vladimír Kočandrle a Július Kinček podepsali příslušné smlouvy se zástupci skupiny Jožo Rážem, Vašo Patejdlem a Jánem Balážem a se společností Musica.

Elán se stal v 80. letech 20. století nejvýraznějším symbolem tzv. velké éry slovenské moderní populární hudby. LP desky, které nahrával pro Opus, dosahovaly stotisícové prodeje, a jeho album Detektívka se stalo podle dostupných informací nejprodávanějším titulem v historii slovenského i českého nahrávacího průmyslu. Na začátku 90. let odkoupila od Opusu katalog nahrávek skupiny Elán rakouská společnost Musica a svěřila ho do správy svojí slovenské pobočce. No a dnes se tento katalog i s dalšími nahrávkami, které Elán realizoval pro Musicu, vrací zpět do Opusu. Jedná se o dvanáct alb ve slovenštině a v angličtině obsahujících více než 200 písní včetně nahrávek, které vyšly na singlových SP deskách.

Ředitel Opusu Július Kinček událost okomentoval slovy: „Opus se stal v letech 2019 členem nadnárodní skupiny Warner Music Group, s níž už předtím spolupracoval. Získal tak významnou logistickou podporu od světového hráče, a to zejména v oblasti distribuce a prodeje hudby tradičními způsoby na fyzických nosičích i moderními způsoby v digitálním prostředí. To se okamžitě projevilo na hospodářských výsledcích. No a Elán nyní získá všechny benefity tohoto partnerství.“ Předseda představenstva Vladimír Kočandrle dodal: „Tuto akvizici považujeme za velmi významnou a svým způsobem historickou. Elán se vrátil tam, kde začínal, a z naší strany se mu dostane maximální možné podpory. Celé je to navíc umocněné našimi přátelskými vztahy se členy skupiny, čehož si velmi vážíme.“ Jožo Ráž k tomu lakonicky doplnil: „Velcí hráči k sobě patří…“

Zdroj: Warnermusic

Marcela Kočandrlová